Ułatwienia dostępu

Skip to main content
kraina zmysłów

Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biega, badam i dotykam

3 marca, 2022

Serduszkowo- Walentynowo…..tak właśnie sensorycznie bawiliśmy się w lutym…

Nasze przedszkolaki biorąc udział w ogólnopolskim programie Krainy Zmysłów Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam wykonały kolejne zadania:

1)     Sensoryczna mata serduszkowa: stymulacja zmysły dotykowego, proprioceptywnego, przedsionkowego

Dzieci z różnych materiałów sensorycznych stworzyły walentynkowe serduszko, które było częścią ścieżki sensorycznej. Po wyznaczonym torze dzieci poruszały się zgodnie z rytmem muzyki skocznej/ powolnej oraz w określony wylosowany sposób poruszania np. przodem, tyłem, jak niedźwiedź, jak żaba itp.

2)     Sensoryczne walentynkowe butelki: stymulacja zmysły wzrokowego

Zabawa butelkami stymuluje zmysły dziecka tj. wzrok, słuch i dotyk, wpływa także na rozwój małej motoryki, czyli sprawność rączek. Butelki wypełniliśmy m.in. guzikami, brokatem, cekinkami oraz wodą i bezbarwnym klejem.

3)     Serduszkowa hop gra stymulacja zmysły proprioceptywnego, przedsionkowego, rozwijanie planowania motorycznego, percepcję wzrokową

W rytm skocznej muzyki dzieci poruszały się w wybrany przez siebie sposób. Na przerwę w muzyce jedno z dzieci podchodziło do nauczyciela losując z woreczka jedną zakodowaną karteczkę. Zadaniem całej grupy było wykonać określone ćwiczenie znajdujące się na serduszku.

motyle
Krasnoludek